Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

W środę 21 lutego w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego dzieci wzięły udział w kilku akcjach zorganizowanych w naszej szkole.
Uczniowie klasy III zaprezentowali młodszym kolegom swoje umiejętności czytelnicze. Przeczytali z podziałem na role opowiadanie Renaty Piątkowskiej pt.: „Z zatargu braci wróg się bogaci”. Młodsi koledzy i koleżanki z wielką uwagą wysłuchali czytanego opowiadania, z którego wyciągnęli finalny morał taki: „że kiedy bracia się kłócą, inna osoba wyciąga z tego korzyści dla siebie”.
Starsi uczniowie z klas IV-VIII uczestniczyli w zajęciach, podczas których poznali historię i rozwój języka polskiego. W humorystyczny sposób zaprezentowano im najczęściej popełniane błędy językowe i zasady poprawnej polszczyzny. Wzięli także udział w zabawie, polegającej na poprawnej wymowie „łamańców językowych”, z którą poradzili sobie na ocenę celującą.

Małgorzata Kawecka, Piotr Sowiński