29.04.2022 r. Obchody Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja

Konstytucja 3 Maja to największe osiągnięcie Sejmu Czteroletniego obradującego od października 1788 do maja 1792 roku. W tym roku, w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Szkotowie, obchody 231. rocznicy uchwalenia pierwszej, pisanej, nowoczesnej polskiej konstytucji składały się z dwóch części.

W pierwszej, przygotowanej przez p. Izabelę Miller, uczniowie klas IV i V przedstawili okoliczności uchwalenia oraz postanowienia trzeciomajowego aktu. Następnie wszyscy obejrzeli film edukacyjny o Konstytucji 3 Maja.

Później miał miejsce bieg na dystansie 1791 metrów. Zapoczątkowały go ciekawostki o pierwszej europejskiej konstytucji, zaprezentowane przez uczniów klasy VI i VII.

Pogoda dopisała. Wszyscy uczestnicy biegu, troszkę zmęczeni, ale zadowoleni, dobieli do mety. ;-)

Piotr Sowiński