28.04.2022 r. Wyjazd do Nidzicy

28 kwietnia dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I – III z wychowawczyniami wyjechały do Nidzicy. Obejrzały przedstawienie teatralne „O wesołym Sindbadzie Żeglarzu”, na motywach zaczerpniętych z „Baśni tysiąca i jednej nocy”. Wystąpili aktorzy z Katolickiego Teatru Edukacji w Krakowie. Poprzez kolejne sceny przedstawienia mogliśmy śledzić zmagania wesołego bohatera, by w końcu cieszyć się jego zwycięstwem i szczęściem. W spektaklu przekazano różne wartości dydaktyczne, m. in. – zaprezentowano kulturę Dalekiego Wschodu z jej tradycyjnymi symbolami, ukazano ponadczasową dominację dobra nad złem, pokazano, że życie człowieka to droga, w czasie której zostaje on poddany wielu próbom.

W trakcie przedstawienia nie ustawały okrzyki dzieci – odpowiedzi na pytania aktorów oraz śmiech. Było wesoło. Dzieci są zadowolone i to jest najważniejsze.

Przed spektaklem odbyliśmy krótki spacer uliczkami Nidzicy.

Wycieczka była radosnym i pożytecznym urozmaiceniem czasu spędzanego w szkole.

Wychowawczynie