22.04.2021 r. Międzynarodowy Dzień Ziemi

Międzynarodowy Dzień Ziemi to najważniejsze ekologiczne święto obchodzone od 1970 roku. Pomysłodawcą utworzenia narodowego ruchu edukacyjnego na rzecz ochrony środowiska został Gaylord Nelson, który obserwował wyciek oleju w Santa Barbara i jego skutki dla otoczenia. 22 kwietnia 1970 roku tysiące Amerykanów wyszło na ulice miast po to, by zademonstrować jedność w dążeniu do zdrowego środowiska, co stało się symbolem oraz datą obchodzonego na całym świecie Dnia Ziemi.

Co roku w tym dniu odbywa się wiele akcji ekologicznych, mających na celu promowanie działań przyjaznych środowisku. W tegorocznym świętowaniu będą brały udział 194 kraje z całego świata.

Zarówno pandemia jak i nauczanie zdalne nie przeszkodziło uczniom klas starszych naszej szkoły w celebrowaniu tego święta i zwiększaniu świadomości ekologicznej. Uczniowie w ramach zajęć artystycznych wykonali nietypowe rowery, prace przedstawiające planetę Ziemię oraz plakaty zachęcające do czynnego dbania o naszą wspólną przyszłość. Wszystkim artystom serdecznie dziękuję za zaangażowanie i kreatywność ????

Iwona Jaroszewska