06.04.2021 r. „Powstańcy’44 – pamiętamy!”

Uczniowie klasy VIII Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Szkotowie w I i II półroczu roku szkolnego 2020/2021 brali udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Powstańcy’44 – pamiętamy!”.

Jego celem było rozwijanie wiedzy historycznej dotyczącej Powstania Warszawskiego oraz rozbudzanie uczuć patriotycznych wśród młodzieży.

Na lekcjach języka polskiego nasi ósmoklasiści m.in. analizowali wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i Anny Świrszczyńskiej, pracowali w oparciu o fragmenty  „Ziela na kraterze” Melchiora Wańkowicza, czego efektem było napisanie przez nich relacji i opowiadań osadzonych w realiach walczącej Warszawy.

To już drugie wyróżnienie dla naszej szkoły za podejmowanie działań związanych z uczczeniem pamięci o Powstaniu Warszawskim.

Piotr Sowiński