20.05.2020 r. Klasa II zrealizowała projekt edukacyjny „Przedsiębiorczość. Jak zrealizować pomysł?”

Uczniowie klasy II zakończyli działania z projektu edukacyjnego pod nazwą „Przedsiębiorczość. Jak zrealizować pomysł?”, realizowanego w roku szkolnym 2019/2020, w ramach programu „Uniwersytet Dzieci w Klasie”.

Zrealizowaliśmy cykl 8 zajęć rozwijających postawę przedsiębiorczą, spełniających założenia podstawy programowej. Część z nich przypadła na czas nauczania na odległość, ale daliśmy radę.

Wykonaliśmy działania związane z tematami:

„Dlaczego strach jest nam potrzebny?”

„Dlaczego złość jest nam potrzebna?”

„Jakie są moje talenty i mocne strony?”

„Jak uczyć się na własnych błędach?”

„Jak skutecznie działać w zespole?”

„Jak trenować myślenie?”

„Jak zrobić coś dobrego dla innych?”

„Po co tworzyć plan?”

Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie rozwinęli umiejętność skutecznego planowania, organizacji oraz efektywnego działania. Nauczyli się współpracować z innymi oraz rozpoznawać emocje, rozbudzili ciekawość poznawczą.

Dziękuję Wam Dzieciaki za wspólną, całoroczną pracę. Rodzicom dzieci dziękuję  za wsparcie i pomoc w realizacji naszego przedsięwzięcia.