Regulamin świetlicy szkolnej

I. Cele i założenia świetlicy szkolnej

Celem ogólnym świetlicy szkolnej jest zapewnienie uczniom zorganizowanej opieki wychowawczej umożliwiającej wszechstronny rozwój osobowości ogólnego celu wynikają zadania szczegółowe świetlicy szkolnej:

1. Zapewnienie uczniom opieki w godzinach ustalonych w planie zajęć.
  2. Organizowanie zespołowej nauki, wdrażanie do samodzielnej pracy umysłowej i udzielanie indywidualnej pomocy uczniom mającym trudności w nauce.
  3. Prowadzenie pracy wychowawczej zmierzającej do kształtowania u wychowanków właściwej postawy społeczno - moralnej (odpowiednie zachowanie się w szkole, domu i środowisku lokalnym).
  4. Wdrażanie uczniów do pożytecznego organizowania sobie wolnego czasu, wyrobienie nawyków kulturalnej rozrywki, sportu i zabawy na świeżym powietrzu.
  5. Prowadzenie współpracy z rodzicami, wychowawcami klas, a także pedagogiem szkolnym celem rozwiązywania trudności wychowawczych.

II. Założenia organizacyjne

1. Opieką wychowawczą objęci są wszyscy uczniowie dojeżdżający.
  2. Opieką wychowawczą zostają objęci również uczniowie skierowani do świetlicy z powodu nieobecności nauczyciela lub czekający na zajęcia lekcyjne.
  3. Uczniowie mogą korzystać z opieki świetlicy w godz. 7:15 – 14:00

III. Warunki korzystania ze świetlicy

Wychowankowie powinni:

1. Regularnie uczestniczyć w zajęciach przed lub po lekcjach oraz wtedy, gdy wynikają one z planu zajęć.
  2. Zachowywać się tak, by nie przeszkadzać innym.
  3. Dbać o czystość i estetyczny wygląd pomieszczenia.
  4. Szanować sprzęt i pomoce dydaktyczne.

UWAGA!

• Uczniowie mogą wychodzić ze świetlicy jedynie za zgodą nauczyciela - opiekuna świetlicy.
    • Świetlica nie ponosi odpowiedzialności za pozostawione na niej rzeczy.

IV. Warunki korzystania z aneksu jadalnego

Podczas spożywania posiłków uczniowie powinni:

1. Zachowywać się zgodnie z powszechnie przyjętymi zasadami kulturalnego spożywania posiłku.
  2. Przestrzegać swojego miejsca w kolejce.
  3. Posiłki powinni spożywać jedynie w części do tego celu przeznaczonej.

UWAGA!

• Uczniowie nie powinni wynosić posiłków ze stołówko - świetlicy.

V. Nagrody i kary wobec wychowanków

1. wyróżnienie przez wychowawcę świetlicy lub klasy.
  2. Upomnienie przez wychowawcę świetlicy.
  3. Nagana udzielona w obecności wychowawcy klasy.
  4. Nagana udzielona przez dyrektora szkoły.
  5. Osoby wykazujące się wyjątkową aktywnością i pracą na rzecz świetlicy będą nagradzane.

Informacje dodatkowe:

Do 24 dnia każdego miesiąca należy wpłacać pieniądze na zupy do

Pani Oli Pośpiech.

Rodzice, których dziecko korzysta z dożywiania finansowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kozłowie, zobowiązani są w przypadku nieobecności dziecka w szkole dłuższej niż jeden dzień poinformować telefonicznie sekretariat szkoły.