20.05.2023 r. Dzień Pszczół

20 maja obchodzimy Dzień Pszczół, święto ustanowione przez ONZ na wniosek Słowenii, po to aby podkreślić ogromną rolę tych owadów w naszym życiu i nakłaniać do ich szczególnej ochrony. W związku z tym przedszkolaki podejmowały szereg różnorodnych działań związanych z tym tematem.

Aby bardziej podkreślić kluczową pozycję pszczół na całym świecie, dzięki Państwu Anecie i Januszowi Dreger do naszego przedszkola zawitali pszczelarze- Pani Marta i Pan Adam Kłos. Dzieci miały okazję zobaczyć pokazowy ul z prawdziwymi pszczołami, poznać budowę ula, dowiedzieć się do czego służą ramki w ulu oraz poznać wiele  interesujących ciekawostek o pasiastych mieszkańcach łąk. Maluchy mogły przymierzyć strój pszczelarza, czy też poczuć zapach prawdziwego, pszczelego wosku, z którego na koniec wykonały piękną świeczkę dla mamy. Pamiętajmy, że ważne jest, abyśmy szanowali przyrodę i dbali o jej równowagę;)