20.05.2020 r. Klasa druga zrealizowała III moduł innowacji „Czytam z klasą”.

Uczniowie klasy drugiej zrealizowali III moduł innowacji „Czytam z klasą” pod hasłem „Polskie lekturki spod chmurki”.

Jej celem jest rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej, rozwijanie aktywności czytelniczej oraz doskonalenie czytania ze zrozumieniem i aktywnego słuchania. Praca w ramach innowacji pozwala uczyć się poprzez zabawę i przeżywać radość ze wspólnie osiągniętego sukcesu.

III moduł  zrealizowaliśmy w ramach nauczania na odległość, w oparciu o wiersz Juliana Tuwima „Bambo”. Uczniowie otrzymali plik zawierający treść utworu oraz link, aby mogli, dodatkowo posłuchać wiersza. Dotychczasowe lekturniki zastąpiły zeszyty, w których dzieci  zapisały imię i nazwisko autora oraz tytuł lektury. Wykonały ilustrację do wiersza.

W ramach działań uczniów powstały  plakaty zachęcające do przeczytania wiersza Juliana Tuwima „Bambo”. Napisali na nich wymyślone przez siebie hasła. Zaprezentowali piękne, barwne prace. Wykazali się dużą wyobraźnią i zaangażowaniem.

Dzieci wykonały sylwetę głównego bohatera wiersza Juliana Tuwima „Bambo”. Są to prace przestrzenne. Wykorzystali do tego dowolne materiały . Powstały piękne wytwory ich wyobraźni.

Z dostępnych w domu materiałów dzieci, z pomocą rodziców, przygotowały strój dowolnej bajkowej postaci. Niektóre wykonały tylko jeden element, inne zaś strój składający się z kilku elementów. Miały swobodę  w działaniu. Zaprezentowały piękne, pomysłowe prace, wykazując się dużym zaangażowaniem i motywacją do działania.

Realizacja innowacji dobiegła końca. Mam nadzieję, że dzieci dobrze bawiły się poznając różne przygody bohaterów poszczególnych lektur.

Dziękuję Wam Dzieciaki za wspólną, całoroczną pracę. Rodzicom dzieci dziękuję  za wsparcie i pomoc w realizacji naszego przedsięwzięcia.